środa, 3 maja 2017

Plan minimum - maj 2017

W poprzednim miesiącu (TU) udało mi się zrealizować dokładnie połowę z zamierzonego planu. Czas wziąć się w garść ;) W końcu stos wstydu sam się nie zmniejszy! 


1. "Całe życie" Robert Seethaler, Wydawnictwo Otwarte

Na samym początku tego miesiąca wpadła do mnie w prezencie od Wydawnictwa Otwartego ta mała książeczka. Nie mogłam się oprzeć i już zaczęłam czytać. I powiem wam, że na ten moment jest dobrze. Jest smutno, ale bez zbędnego patosu. Jest surowo, cokolwiek miałoby to znaczyć. Czytam dalej.2. "Ekspozycja" Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia

Pora dowiedzieć się, o co chodzi z tym całym Mrozem ;) I skąd tyle szumu? Mam nadzieję na dobry kryminał. 


3. "Kasacja" Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Czwarta Strona

Często czytam dwie książki równocześnie, jedną w formie elektronicznej i drugą papierową. Ostatnio nie mogłam się zdecydować, za którego e-booka się zabrać (ach! to Legimi!) i poprosiłam bookstagram o pomoc. Wszyscy, którzy się do mnie, odezwali jednogłośnie oznajmili: Kasacja! Z tłumem się kłócić nie będą — trzeba czytać ;) Mam tylko nadzieję, że dwie serie jednego autora nie pomieszają mi się w głowie.


4. "Sekretne życie drzew", Peter Wohlleben, Wydawnictwo Otwarte

Ta książka jest przepiękna to raz. Przyroda to dwa. Niedawno wyszła kolejna z serii ( Duchowe życie zwierząt) to trzy. Więcej chyba mówić nie muszę. 

5. "2586 kroków" Andrzej Pilipiuk, Fabryka Słów

Książka, którą miałam w planach na kwiecień, ale koniec końców się do niej nie zabrałam. Lubicie Pilipiuka?


6. "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce" Katarzyna Kędzierska, Znak Literanova

Kolejna książka mówiąca o minimalizmie. Ostatnimi czasy poszukuję takiej, która na nowo rozbudzi we mnie ten magiczny głos, który siedzi gdzieś z tyłu głowy i podpowiada: Nie sądzę, że potrzebujesz kolejnego kolorowego pudełeczka do kuchni. Również zaległość z poprzedniego miesiąca.A wy?

Dajcie znać czy czytaliście którąś z książek z listy. Podobało się? Rozczarowało? A może nasze listy pokrywają się w którymś punkcie? Jestem bardzo ciekawa! Czekam na wiadomości od Was! Si ju lejter aligejter! ;) 

6 komentarzy:

 1. Dobrze, że przypominałaś tak o tym na Instagramie, to wreszcie się zebrałam, żeby zajrzeć na Twojego bloga :D
  "Ekspozycja" jest moim zdaniem najsłabsza, jeśli chodzi o cykl z Forstem. Momentami przegadana, wątki się strasznie plączą, ale zakończenie... sama się przekonasz ;) Ale jak osobiście wolę serię z Chyłką :)
  "Całe życie" ostatnio bardzo mnie zaciekawiło, ale nie sądziłam nawet, że ta książka jest taka krótka!
  Pozdrawiam, Zaksiążkowana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że wpadłaś! :) Czytam teraz na zmianę Ekspozycję i Kasację - na razie obie mi się podobają. Co do "Całego życia" - niedawno skończyłam i bardzo polecam! Zwłaszcza, że mamy niecałe 200 strony czyli nie ma strachu że spędzisz kupę czasu nad czymś co na przykład finalnie cię nie przekona ;)

   Usuń
 2. Też otrzymałam "Całe życie" i przeczytałam je w dwa wieczory. Bardzo dobra lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam obie książki Mroza i Kasacja o wiele bardziej przypadła mi do gustu. Jestem bardzo ciekawa jak to będzie u ciebie wyglądało.:)

  OdpowiedzUsuń