wtorek, 11 lipca 2017

Podsumowanie czerwca 2017

Plan minimum na czerwiec okazał się nie być nawet lekką sugestią. Przeczytałam tylko jedną założoną książkę. Reszta dalej zostaje w planach na najbliższe miesiące. 

Nowe książki w biblioteczce - Świat Dysku - tomy od 29 do 44. Kupiłam je. Postanowienie złamane, ale serię zaczęłam zbierać już dawno temu, więc byłoby smutno gdybym musiała ją przerwać w połowie. Prawda, że mam rację? ;)

1. "Sekretne życie drzew" Peter Wohlleben, Wydawnictwo Otwarte

NIESAMOWITA. Zostawię tutaj tylko jedno słowo. Nie czytaliście? To jest pozycja, którą naprawdę TRZEBA poznać. 2. "Czas żniw" Samantha Shannon, Wydawnictwo SQN

Całkiem w porządku, ale bez zachwytów. Prawdopodobnie za jakiś czas sięgnę po kolejne części, ale czytałam wiele książek, które dużo bardziej mnie wciągnęły. Poza tym miałam wrażenie, że ta książka obfituje w takie małe dziury w logice. Coś co najbardziej mi się rzuciło w oczy, to traktowanie jasnowidztwa w dwójnasób. Raz jako okropną chorobę, a zaraz potem jako coś, co można w świetny sposób wykorzystać. I żaden z książkowych bohaterów nie widzi zgrzytu. Nie będę więcej zdradzać, żeby nie zostawić tutaj spoilerów, ale może ktoś, kto czytał już Czas żniw będzie w stanie mi to wytłumaczyć?

3. "2586 kroków" Andrzej Pilipuk, Fabryka Słów

Jestem fanką Andrzeja Pilipiuka. Lubię jego opowieści, są miłą ucieczką od nowoczesnego świata. 2586 kroków nie zawiodło mnie.


4. "Pan raczy żartować, panie Feynman" Richard P.Feynman, Wydawnictwo Znak

W tym miesiącu trafiłam na dwie naprawdę niesamowite książki. Zarówno Sekretne życie drzew jak i Pan raczy żartować, panie Feynman to niesamowite książki, które już teraz wpycham znajomym, a wszystkim nieznajomym serdecznie polecam! Myślę, że o Feynmanie jeszcze tutaj kiedyś coś więcej napiszę. 5. "Wybranka Bogów. Tom 1 Przepowiednia" Jane Mysen

Wybranka Bogów to 30-tomowa seria fantasy mówiąca o wikińskich bogach, zwyczajach i wyprawach. Czytałam ją bardzo dawno temu i nigdy nie skończyłam. Ostatnio postanowiłam do niej wrócić. Każdy tom to mała książeczka, około 200 stron, więc idealnie sprawdzi się na jedno lub dwa posiedzenia.


2 komentarze:

  1. Niestety żadnej z tych książek nie czytałam :c Ja w czerwcu przeczytałam tylko 4 książki, ale w czerwcu nadrabiam :D

    OdpowiedzUsuń